TEK CIDARLI ÇELİK BACALAR

Kullanım alanı katı, sıvı ve gaz yakıtlı kazanlardır.
Çelik baca sistemlerinde Tek Cidarlı Baca sistemi, yapı içerisindeki baca gazı sıcaklığı düşük yakma sistemleridir. Tuğla baca kılıf olarak kullanılır. AISI  316 L kalitede paslanmaz çelikten, argon kaynaklı robot kaynaklı ve dijital kaynaklı olarak imal edilmektedir. Düşey yük alt ana taşıyıcı üzerinde taşınır ve modüller birleştirme kelepçeleri ile birleştirilirler ve montajı son derece kolaydır.           
Ayrıca ısıl genleşmeleri karşılayacak ayarlanabilir parçalar, düşey yükü karşılayacak ara taşıyıcılar ve bacaların rijitliğini sağlayan duvar tip tutucu kelepçeler standartlara uygun mesafelerde kullanılmaktadır. Tek cidar baca sistemlerinde ısıl geçirgenlikler yüksek olduğundan ısı kayıpları söz konusudur ve bu çekişine negatif yönde etki etmektedir.
İstanbul çelik baca sistemleri yüksek kalitede lazer kesim sistemleri ile dijital ve robot  kaynak teknolojisi destekli üretilen bacalar negatif basınçlı sistemlerde muflu geçme ve pratik baca kelepçesi ile kolay ve güvenilir montaj imkânı sağlar.
 Pozitif basınçlı sistemlerde muf içinde kullanılan özel conta ve ısıya dayanaklı sıvı conta sızdırmazlık sağlanmıştır.     
- Özel geçirmeli bağlantı.
- En modern makine ve üretim teknolojileri ile ISO sertifikalı kalite.
- Kelepçe sistemleriyle yüksek basınçlı kazanlarda tam sızdırmazlık.
- Doğal çekişli kazanlarda 600˚C sıcaklığa kadar dayanım.
- Birleşim yerleri tig kaynak
- EN ve ISO 9001 normlarına uygun.

1/3